دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

صدا دادن کنتاکتور زیمنس

صدا دادن کنتاکتور زیمنس به چه علتی رخ می دهد؟ دلیل صدا دادن کنتاکتور زیمنس از جمله مشکلاتی بوده كه بعضی مواقع به دلیل ایراداتی كه در کنتاکتور زیمنس وجود دارد ایجاد می شود. این نقایص وقتی به وضوح به چشم می آیند كه مدت زمانی از بكار بردن دستگاه ها گذشته باشد و به دلیل فرسوده شدن، عوامل فیزیکی و مواردی دیگر در ویژگی های مکانیکی آنها تغییراتی به وجود بیاید.

برای این كه به صورت کامل مشکلات ایجاد شده، رفع شوند، باید موارد زیر را اعمال كرد:

  • کنترل كردن همه جانبه دوره ای دستگاه
  • استفاده كردن از آن به شکل آزمایشی برای دیدن كارکرد دستگاه در عمل
  • بررسی كردن همه جانبه دستگاه و همه قسمت های آن در حین كار

البته ذکر این نکته هم لازم بوده كه انجام دادن صحیح همه این كارها و نظارت ها، و همینطور حصول نتایجی مفید، با میزان تجربه طراح رابطه ای مستقیم دارد؛ زیرا او به علت مجرب بودن و اشراف داشتن کامل نسبت بكار خود، همه جوانب و احتمالات را با توجه به تجربه های خود در نظر می گیرد و با توجه به آنها اقدامات لازم را در راستای رفع نقص و یا نقایص احتمالی به اجرا در می آورد.

علت آتش گرفتن کنتاکتور زیمنسها چیست؟

یکی از علت های شایع خرابی کنتاکتور زیمنس ها، کثیفی کنتاکتهای آن است. همچنین ممکن است به دلیل شل بودن اتصالات قدرت کنتاکتور زیمنس به مرور خراب شود. در هر دو صورت چه کثیفی کنتاکتها و چه شل بودن اتصالات، اتصال دقیق و کامل کنتاکت ها برقرار نمی شود در نتیجه سطح موثر کافی برای عبور جریان به وجود نمی آید و این باعث گرم شدن و داغ شدن و در نهایت سوختن کنتاکتور زیمنس می شود.

یکی دیگر از علت های خرابی کنتاکتور زیمنسها سوختن بوبین آن هاست. اگر حفاظت لازم جریان و ولتاژی برای بوبین در نظر گرفته نشود امکان دارد باعث سوختن کنتاکتور زیمنس شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *