دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

نکات تعمیر تلویزیون ایکس ویژن قبل از مراجعه به تعمیرگاه

امروز همه چیز را از اینترنت پیدا می کنند، مراجعه حضوری به فروشگاه و مرکز تعمیراتی برای انجام کارها بجز اتلاف وقت و به هزینه چیزی برای ما ندارد. حالت تصور کنید زمستان و سرمای هوا، با برف همراه باشد و بخواهید در محیطی گرم، فیلم مورد علاقه ای را ببینید، ولی تلویزیون با اختلالاتی مواجه شده و شما را به فکر یک راه حل اساسی می اندازد. آیا همان لحظه تلویزیون را جا به جا می کنید و به اولین مرکز تعمیر تلویزیون ایکس ویژن مراجعه می کنید یا دنبال راهکاری برای تعمیر تلویزیون ایکس ویژن خود، و در آخر سپردن تلویزیون برای تعمیر، به مراکز مجاز می ‌گیرید؟

در هر صورت باید به 4 نکته پیش از سپردن دستگاه به دست تعمیرکاران توجه کنید تا مبادا اشتباه جزئی موجب صرف و وقت هزینه اضافه شود. با ما همراه باشید.

تلویزیون صدا ندارد

اگر تلویزیون ایکس ویژن شما با مشکل پخش صدا رو به رو شده است پیش از تماس با تعمیرگاه به این نکات توجه کنید:

صدای تلویزیون در حالت بی ‌صدا قرار ندارد؟ در این صورت تلویزیون به خاطر تنظیمات اعمال شده صدا ندارد پس مشکل خاصی آن را تهدید نمی کند.

نکته بعدی که باید آن را در نظر بگیرید این است که آیا تلویزیون ایکس ویژن شما در اتصالات دیگر مثل فلش، صدا را پخش می کند یا نه؟ اگر با فلش صدا پخش شد، اختلال پیش آمده در آن لحظه از برنامه‌ تلویزیون است که صدایی وجود نداشت. حالا باید چک کنید که خروجی صدا در منوی روی حالت بلندگوی تلویزیون باشد. اگر صدا کم شده ، در منو صدای تلویزیون، صدا را روی حالت استاندارد بگذارید.

در آخر هم باید فیش های مربوط به صدا را از دستگاه های رسیور چک کنید. اگر با انجام همه این نکات مشکل قطعی صدا همچنان وجود دارد، باید با مرکز تعمیر تلویزیون ایکس ویژن تماس بگیرید.

صدای ضعیف تلویزیون

اگر حس می کنید صدا تلویزیون شما با ضعف و وضوح کم رو به روست، پیش از سپردن تلویزیون در دست تعمیرات باید مواردی که در به آن ها اشاره می کنیم را بررسی کنید.

در منوی صدا در تلویزیون حالت صدا باید روی حالت استاندارد قرار بگیرد تا بهترین حالت پخش را داشته باشد. البته دقت کنید که گاهی امکان دارد کیفیت کم صدا شبکه علت اصلی این اختلال باشد. در این حالت باید شبکه های دیگر را هم امتحان کنید.

برخی از تلویزیون بسته به نوع خود، باندهای 6، 10 و یا 20 وات دارند که این صدای خیلی زیادی نداشته و این موضوع به طور کامل طبیعی می باشد، پس باید برای بهتر شدن صدا از سینمای خانگی کمک بگیرید.

در نهایت اگر مشکل تلویزیون همچنان به قوت خود باقی بود برای تعمیر تلویزیون ایکس ویژن از متخصصین مجاز آن راهنمایی دریافت کنید. چون اعتماد به تعمیرکاران متفرقه می تواند به مشکلات تلویزیون شما اضافه کند و به قطعات داخلی دیگر آسیب های جزئی یا بزرگی وارد کند.

دکمه پاور تلویزیون چشمک می‌زند ولی تلویزیون روشن نمیشود – تلویزیون خاموش و روشن می شود

اگر تلویزیون به صورت ناگهانی خاموش رو روشن می شود، یا اینکه کلید پاور آن چشمک زنان است ولی تلویزیون روشن نمی شود، به دلایل بسیاری مربوط است. پس باید تمامی راه کارهای صحیح را در نظر بگیرید و سپس به فکر تعمیر تلویزیون ایکس ویژن خود باشید.

شما باید مطمئن شوید که پریز و یا محافظ برق تلویزیون مشکل ندارد. در این صورت تلویزیون را به برق مستقیم وصل کنید تا اگر ایرادی در محافظ آن وجود دارد آن را متوجه شوید.

بعضی اوقات احتمال دارد تلویزیون هنگ کرده باشد، به همین خاطر پاور چشمک بزند ولی تلویزیون روشن نشود. اگر منظور شما از اینکه تلویزیون روشن نشود، نمایش ندادن تصویر در یک ورودی باشد باید آن ورودی را بررسی کنید.

در مرحله بعد باید دستگاه‌ های جانبی مثل سینما خانگی متصل به تلویزیون را قطع و تلویزیون را بررسی کنید.

اگر به طور کلی تلویزیون روشن نشد برای تعمیر تلویزیون ایکس ویژن فقط از تعمیرکاران مجاز کمک بگیرید.

چرا هی تلویزیون پیغام NO Signal میده؟

اگر تلویزیون پیغام NO SIGNAL دارد، برای رفع این موضوع قبل از مراجعه به تعمیرگاه به این نکات توجه نشان دهید. اگر سیگنال ها با قدرت و کیفیت عالی در تلویزیون شما دریافت نگردد، پیغام سیگنال موجود نیست را مشاهده خواهید کرد که علت این می‌تواند اختلال در آنتن، مشکل کابل آنتن و زاویه آنتن تلویزیون باشد.

برای بررسی این موضوع کافی است آنتن را چک کنید و تلویزیون را با آنتن دیگر امتحان کنید. اگر تلویزیون با یک آنتن دیگر و در شرایط مناسب زاویه آنتن بررسی شد و این مشکل  رفع نشد باید برای تعمیر تلویزیون ایکس ویژن با کارشناسان در تماس باشید.