دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

عایق شانه تخم مرغی رنگی

عایق شانه تخم مرغی رنگی چیست؟ مزایای استفاده از عایق شانه تخم مرغی چه می باشد؟ این فوم‌ها رنگ‌های زیادی دارند اما به سبب عدم استقبال بازار کشور از رنگ‌های مختلف رنگ فوم موجود در بازار رنگ خاکستری یا طوسی است. خاکستری رنگی خنثی بوده و به همین دلیل در کار نشسته و با مابقی اجزا و رنگ‌های دیگر همخوانی دارد.

در جهان امروزی با وجود ازدیاد جمعیت در فضاهای کوچک شهری، آپارتمان ها، سالن های سخنرانی، اتاق های شنوایی سنجی، کتابخانه ها و … برای آنکه بتوان از شلوغی ها و اصوات مزاحم دور بود متدهای جدیدی ابداع شده می باشد.

این راهکارها و متدها هر کدام می توانند به آسانی اصوات مزاحم را از ذهن افراد دور کنند و در قبال آن آرامشی را برای آن ها ایجاد کنند. کمک گرفتن از این شیوه ها باعث می شود تا مردم آسان تر با این شلوغی و سرو صدا کنار بیایند و حتی استودیوهایی که به فضایی آرام و بدون صدا نیاز دارند، در اوج شلوغی در شهرهای بزرگ ایجاد شوند.

عایق صدا همان چیزی است که با کمک آن می توان حجم اصوات را کاهش داد و فضای آرامی را فراهم کرد. عایق های عایق صوتی به آسانی در بازار یافت می شوند و نقش سازنده ای برای کاهش حجم بازخورد صداها و پژواک های محیط برای خریداران ایجاد می کنند. این صنعت رو به گسترش، منافع زیادی برای مردم ایجاد کرده می باشد.

عایق صدا قابلیت جذب و جلوگیری از نفوذ صدا را دارا می باشد. عایق صوتی شانه تخم مرغی به شکل ورقه های 2 متر در 1 متر تولید می شود. این ورقه ها به راحتی قابل برش با قیچی و تیغ و قابلیت نصب بسیار آسان می باشد.

همچنین چگالی و تراکم این ورقه ها بالا و در نتیجه قابلیت جذب صدای بسیار بالاتری نسبت به بسیاری از نمونه های مشابه ابر اکوستیک دارند. در نتیجه جذب و صداگیری این عایق ها بسیار بالا و تا حد تقریبا 90 درصد می باشد. رنگ این محصول عمدتا خاکستری تیره می باشد . بسته به سفارش امکان تولید رنگ های دیگر نیز وجود دارد.

عایق شانه تخم مرغی رنگی

به یمن و پیشرفت تکنولوژی از فناوری های به کار گرفته شده نوین و امروزی در عایق های اکوستیک کمک گرفتن از عایق شانه تخم مرغی رنگی است. این پنل از نظر ظاهری و شکلی همچون شانه های تخم مرغ دارد که به جذب صدای بهتر کمک می کند.

طراحی خاص عایق شانه تخم مرغی رنگی سبب شده است تا این محصول به عنوان روکار روی سطوح دیواره ها در عایق های عایق صوتی استفاده شود و نگرانی بابت ظاهر این پنل در اتاق اکوستیک وجود نداشته باشد. در بیشتر موارد رنگ عایق شانه تخم مرغی رنگی سیاه و خاکستری است و فضای تاریکی را هنگام استفاده عایق روکار ایجاد می کند.

فوم شانه تخم مرغی گزینه خوبی برای عایق کاری است اما نه کامل. برای عایق سازی کامل و گزینه پیشنهاد شده تیم آپ دکو برحسب تجربه این می‌باشد که برای مثال درب اتاق را بهتر است با استفاده از پشم سنگ، یونولیت و یا فوم پلی اتیلن ضخیم، عایق کاری کرده و برای قسمت خارجی که نمای بیرونی آن است، از فوم شانه تخم مرغی یا هرمی استفاده کنید که زیبا‌تر است. در کل برای داشتن بهترین کیفیت بر حسب برآورد هزینه ها،‌بهتر است تا از یکی از موارد ذکر شده مانند پشم سنگ در زیر کار و روی آن را با فوم شانه تخم مرغی پوشش دهید.

جنس عایق شانه تخم مرغی رنگی

جنس عایق صوتی عایق شانه تخم مرغی رنگی از پلی یورتان یا پولی اورتان است که از جدید ترین مواد کشف شده در صنعت پلیمر و ایزومرها بوده و در صنایعی همچون تولید پنل نرم و سخت به کار گرفته می شود. کمک گرفتن از پنل پلی یورتان در تهیه عایق شانه تخم مرغی رنگی موجب شده تا این محصول به یکی از کاربردی ترین عایق های صوتی امروزی در دنیا تبدیل شود.

عایق های شانه تخم مرغی در سایزها و اندازه های مختلف تهیه شده و با چگالی (دانسیته) مشخص می توانند به عنوان جاذب صدا در مکان های مختلف کاربرد داشته باشند.

– دانسیته که با واحد کیلوگرم بر متر مکعب بیان می شود عبارتست از مقدار جرم موجود در واحد حجم ماده– در واقع می توان عایق شانه تخم مرغی رنگی را یک عایق اکوستیک طرحدار بر شمرد که به عنوان تجهیزات عایق استودیو شناخته می شود.

عایق شانه تخم مرغی رنگی (یا بعبارتی پنل آکوستیک تخم مرغی)  یکی از متداول ترین شیوه ها برای آکوستیک اتاق، استودیوها و دیگر فضاهای مد نظر شما است. این پنل آکوستیک بیشتر از ابر پلی یورتان سلول باز تولید می شود.

همین ساختار موجب می شود که این پنل موجب حذف فرکانس های بالا و ریورب شود. از سوی دیگر برش دهی شانه تخم مرغی آن، سبب افزایش سطح جذب می شود و در نتیجه بهبود کارایی این پنل آکوستیک را در پی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *